Ayben

HAKKINDA

Doğum Günü : 22/09/1982 (38)
Doğum Yeri : Üsküdar, İstanbul
Yetenekleri : Türkçe Rap Müzisyeni
Tür : Rap, Hiphop
Üretim : Sony Music & Basemode Records
Web : youtube.com/user/AybenOfficial

İstanbul Üsküdar icadiyede doğmuş ve uzun süre orda yaşamış bir işçi aile tarafından doğan Ayben, İlköğretimini babası Danyal Bey ve ağabeyi Ceza gibi İcadiye İlköğretim Okulu’nda; liseyi ise Üsküdar Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladı.

Rap müzik ile hatırlayamadığı kadar küçük yaşta tanışan Ayben, ağabeyi Ceza sayesinde bu müziğin Türkçe yapılabileceğini görerek kendi şarkılarını yazmaya başladı,1998 yılında ilk profesyonel kaydı olan yüzyüze isimli şarkıyı Nefret meclis-i ala albümünde seslendirdi ve bandrollü bir albüme ilk kaydını bu şekilde verdi.

Bu onun ilk adımlarından biriydi.Nefret albümü öncesinde de sahne deneyimleri olan Ayben şu günlerde yeni albüm hazırlıklarında yıllarin birikimini bu albümde toplamakta.”Sensin O” isimli albümü 15 Mayıs 2008’de çıkmıştır.2008’in başlarında yılların birikimini yansıttığı Sensin O isimli solo albümünün hazırlıklarını tamamlamladı ve Mayıs ayının ortasında müzikseverlerin beğenisine sundu. Ceza, Fuchs, Yobaz ve birçok Türk rapçi Ayben’e ilk albümünde destek oldu. Toplamda 19 parçanın yer aldığı albümde rapten, rocka, arabeske uzanan farklı müzik türleri yer aldı.

Özet Bilgiler
Photo ofAyben Özçalkan Ülkü
İsim:
Ayben Özçalkan Ülkü
Mahlas:
(Ayben)
Web:
Yetenekleri:
Türkçe Rap Müzisyeni

Sanatçı Görseli

Sponsorlu Bağlantı

ALBÜMLER